The Telegraph
 
 
IN TODAY'S PAPER
CITY NEWSLINES
 
 
ARCHIVES
Since 1st March, 1999
 
THE TELEGRAPH
 
 
Email This Page

ENGLISH

ANGER MANAGEMENT (A): Inox (10 am, 2.05 pm, 10.25 pm), Globe (noon)

DADDY DAY CARE: Inox (10.05 am, 4.10 pm)

FINDING NEMO: Inox (12 noon, 6.05 pm)

MATRIX REVOLUTIONS (U/A): Inox (12.55 pm, 5.25 pm, 10 pm), New Empire (4 shows)

HINDI

BAGHBAN: Inox (12.05 pm, 6.30 pm, 9.40 pm), Paradise (4 shows), Jayanti (Barrackpore), Purna (Kalna), Sree Durga (Pandabeswar), Swapna (Haripur), Rupasree (Tamluk), Bichitra (Bolpur)

EK DIN 24 GHANTE (U/A): Inox (10.50 am, 3.25 pm, 8 pm), Roxy (12.30, 3, 6, 8.45)

INTEHA (A): Inox (3.55 pm)

KHILADI 420: Purnasree (noon & night)

KOI... MIL GAYA: Menoka (even.), Ashoka (Behala; even.), Rakhee (Salkia)

MAHASANGRAM: Jyoti & Talkie Show House (4 shows), Mini Jaya (3 shows)

MUMBAI MATINEE (A): Inox (8.05 pm)

PAATH : Elite, Basusree, Radha, Malancha, Ajanta (Behala; noon), Taswir Mahal, Alochhaya, Ananya (Baranagore), Navbharat, Parijat, Chandan, Rathindra, Atindra (Barrackpore)

PINJAR (U/A): Inox (10 am, 3.15 pm), Navina (12, 3, 6), Ujjala (12, 3, 6, 9), Ragini (even.), Ellora, Srilaxmi, Udayan

SAMAY (A): Inox (9.50 pm),

SSSSHHH...: Orient (4 shows), Menoka (noon, matinee & night), Purnasree (matinee & evening)

BENGALI

CHOKHER BALI (U/A): Inox (1.10 pm, 6.55 pm), Globe (matinee, evening & night; with English subtitles), Priya, Mitra, Jaya, Ajanta (Behala), Padmasree (Jadavpore), Pushpasree (Kadamtolla), Sarama (Barasat), Baruipur Show House, Rupkatha (Habra), Debasree (Barrackpore), Lok Sanskriti Mancha (Burdwan), Geetanjali (Bolpur)

GURU: Prachi, Darpana, Bharati, Pushpasree (Behala), Mahua (Garia), Bejoya (Barasat), Parbati (Howrah), Narendra (Dum Dum), Padma (Sodepur), Debjani (Basirhat), Surendra (Ranaghat), Usha (Tarakeswar), Rupmahal (Burdwan), Kairi (Chinsura), Serampore Tks

MAYER ANCHAL: Aruna (1, 4, 7), Aleya (1, 4, 7), Bidhan (Barasat), Sonali (Dunlop), Chetna (Dum Dum), Binodini (Baguihati), Geetanjali (Bolpur), Maya (Salkia), Sushma (Sheoraphuli), Aloka (Shibpur), Rupkatha (Gobindapur)

MEM SAHEB: Purabi (2.30, 5.30, 8.30), Leela (Baruipur), Arati (Baguihati), Asha (Rajahati), Rupasree (Contai), Chhayageeti (Uluberia), Geetanjali (Ranaghat)

RAASTA: Minar, Bijoli, Chhabighar (2.45, 5.45, 8.30), Narayani (Alambazar), Amtala Talkies, Rupchhabi (Domjur), Rupali (Chinsurah), Narendra (Uluberia), Goutam (Singur)

SABUJ SAATHI: Bani (Joynagar), Jyoti (Chandernagore), Sangeeta (Krishnagar), Sheela (Canning)


Top
Email This Page