The Telegraph
 
 
IN TODAY'S PAPER
CITY NEWSLINES
 
 
ARCHIVES
Since 1st March, 1999
 
THE TELEGRAPH
 
 
Email This Page

ENGLISH

BRUCE ALMIGHTY: Inox (10 am)

PIRATES OF THE CARIBBEAN — THE CURSE OF THE BLACK PEARL: Inox (7.30 pm, 10.15 pm)

THE ITALIAN JOB: Lighthouse (12.30, 3, 6, 8.30)

THE LEAGUE OF EXTRAORDINARY GENTLEMEN: Inox (10.10 am)

2 FAST 2 FURIOUS: Inox (10 am)

HINDI

BAGHBAN: Inox (11.50, 3.10, 9.15), Paradise, Basusree (all 4 shows), Navina (3 shows), Radha, Moonlight, Tasweer Mahal, Alochhaya, Vaishali, Ajanta (noon), Kamal, Sonali, Mini Jaya, Chetna, Chandan, Bangabasi, Rakhi, Rathindra, Natraj (Burdwan), Jayanti (Rishra), Udayan (Sheoraphuli), Auro (Chinsurah), Swapna (Chandernagore)

JOGGERS’ PARK: Inox (2.15 pm)

KHEL: Inox (12.20, 6.25), Orient, Purabi, Kalika, Purnasree, Ashoka (Behala; noon & night), National, Khatoon Mahal, Ananya, Arati (Baguihati), Mrinalini, Lipi, Shanti, Parijat, Liluah Cinema, Chalachitram, Sushama, Jyoti (Chandernagore), Srilaxmi (Kanchrapara), Laxmi (Titagarh), Jayanti (Barrackpore)

KOI... MIL GAYA: Jyoti, Menoka, Asoka (2, 5), Malancha, Atindra (2, 5, 8), Roma

KUCH NAA KAHO: Hind (4 shows)

MAIN MADHURI DIXIT BANNA CHAHTI HOON: Inox (11.30, 4.45, 9.50), Roxy

MUMBAI MATINEE: Inox (5.20 pm)

SAMAY: Metro (4 shows), Inox (2.45, 7.40), Prafulla (Khardah), Annapurna (Bandel), Star (Burdwan) (all 3 shows)

ZAMEEN: Elite, Inox (3.25 pm, 9.35 pm), Ujjala, Talkie Show House, Madhuban

BENGALI

AAMAAR MAYER SHAPATH: Narayani, Binodini, Maya, Amala, Rupmandir, Srilaxmi

CHOKHER BALI: Globe & Inox (with English subtitles), Priya, Mitra, Jaya, Ajanta (Behala), Padmasree (Jadavpore), Pushpasree (Kadamtolla), Sarama (Barasat), Baruipur Show House, Rupkatha (Habra), Wellington (Andul), Debasree (Barrackpore), Lok Sanskriti Mancha (Burdwan), Geetanjali (Bolepur)

GURU: Prachi (2, 5, 7.45), Darpana (2.45, 5.45, 8.30), Bharati (3, 6, 8.30), Pushpasree (Behala), Mahua (Garia), Bejoya (Barasat), Parbati (Howrah), Narendra (Dum Dum), Krishna (Baruipur), Padma (Sodepur), Kalika (Habra), Debjani (Basirhat), Kairi (Chinsurah), Surendra (Ranaghat), Usha (Tarakeswar), Rupmahal (Burdwan)

MAYER AANCHAL: Ragini, Bidhan, Burdwan Cinema, Milan, Ranaghat Talkies

MON: Aruna & Aleya (1, 4, 7),, Serampore Talkies, Udayan (Contai), Shibani (Moyna)

RAASTA: Minar, Bijoli, Chhabighar (2.45, 5.45, 8.30), Ellora, Mini Rathindra, Leela, Bata Cinema, Falguni, Kalyani (Naihati), Geetanjali (Ranaghat), Bichitra (Burdwan)

SABUJ SAATHI: Sheela (Canning). Aloka (Shibpur), Bani (Joynagar), Annapurna (Sonarpur), Bharati (Chakdah), Sangeeta (Krishnagar), Netro (Dum Dum)


Top
Email This Page