The Telegraph
 
 
IN TODAY'S PAPER
CITY NEWSLINES
 
 
ARCHIVES
Since 1st March, 1999
 
THE TELEGRAPH
 
 
Email This Page

ENGLISH

TERMINATOR 3 RISE OF THE MACHINES: Globe (4 shows)

YETI: New Empire (12.30, 3, 6, 8.30)

HINDI

CHAALBAAZ: Crown, Mayur, Liberty, Kalika, Alochhaya, Piccadilly, Liluah Cinema, Shanti, Biswadeep (Siliguri)

CHALTE CHALTE: Jyoti (12, 3, 6, 9)

CHORI CHORI: Hind, Lighthouse, Priya (noon & night), Ujjala, Krishna, Jagat, Purnasree (all 4 shows), Ashoka (Behala), Madhuban, National, Ananya, Mini Jaya, Mrinalini, Navbharat, Parijat, Rathindra, Gupta Talkies, Urvashi (Siliguri)

DARNA MANA HAI: Roxy, Priya (mat.), Navina (even.), Radha (3 shows), Sanskriti Lok Mancha, Durgapur Cinema, Manoj (Asansol)

3 DEEWAREIN: Chaplin (noon, evening, night)

HUNGAMA: Metro, Basusree, Mitra, Navina (noon & mat.), Moonlight, Tasweer Mahal, Ajanta (Behala), Jaya, Chandan, Bangabasi, Rakhi, Debasree, Meghdoot (Siliguri), Vishal (Siliguri), Denzong (Gangtok)

MAIN PREM KI DIWANI HOON: Paradise (12, 3, 6)

OOPS!: Elite (12, 3.15, 6.15, 9.15), Menoka (12, 3, 6, 9), Talkie Show House (12, 3, 6, 9), Purabi, Chhaya, Malancha, Ragini (Beliaghata), Sonali (Dunlop), Shelly (Dum Dum), Prafulla (Khardah), Atindra (Barrackpore)

QAYAMAT: Orient (12, 3, 6, 9)

TERMINATOR 3 RISE OF THE MACHINES: Ashoka (Behala) & Sonali (noon), Chetna (Dum Dum), Lali (Barasat), Bimala (Madhyamgram), Swapna (Chandernagore)

BENGALI

AABAR ARANYE (A): Priya (6.15 pm), Chaplin (mat.)

ANDHA PREM: Prachi, Darpana, Bharati, Padmasree, Leela (Baruipur), Bidhan (Barasat), Pushpasree (Behala), Sushma (Sheoraphuli), Rupkatha (Habra), Rupmahal (Burdwan), Usha (Tarakeswar)

BOUMAR BANABAAS: Sailasree (Metiabruz), Indradhanu (Nangi), Srikrishna (Sodpur)

CHAMPION: Aleya, Padma, Binodini, Anapurna (Sonarpur), Naihati Cinema, Netro (Dum Dum), Maya (Salkia), Chalachitram (Konnagar), Banirupa (Berachampa), Anandam (Memari)

MEJDIDI: Radha (3, 6, 8.30), Aruna (1, 4, 7), Purna (3, 6, 8.30), Mahua (Garia), Ellora (Behala), Mini Rathindra (Sodepur), Parbati (Howrah), Baruipur Show House, Sujata (Bagnan), Serampore Talkies, Rupali (Chinsurah), Chhayabani (Arambag), Burdwan Cinema, Sreema (Bongaon)

NATER GURU: Sridurga (Kanchrapara), Amala (Barrackpore), Srilaxmi (Lakshmikantapur), Jyoti (Chandernagore) (all 3 shows)

SABUJ SAATHI: Minar, Bijoli, Chhabighar (2.45, 5.45, 8.30), Diamond Talkies, Kairi, Falguni, Ranaghat Talkies, Bijoya (Barasat), Arati (Baguihati), Roma (Birati), Rupchhabi (Domjur)


Top
Email This Page