The Telegraph
 
 
IN TODAY'S PAPER
CITY NEWSLINES
 
 
ARCHIVES
Since 1st March, 1999
 
THE TELEGRAPH
 
 
Email This Page

ENGLISH

HOW TO LOSE A GUY IN 10 DAYS: New Empire (12.30, 3, 8.30)

PHONE BOOTH: Lighthouse (12.30, 3, 6, 8.30)

TERMINATOR 3 RISE OF THE MACHINES: Globe (4 shows)

HINDI

CHALTE CHALTE: Hind (12, 3, 6, 9), Navbharat (Howrah)

DARNA MANA HAI: Jyoti, Roxy, Priya (noon, mat. & night), Navina, Radha (noon, mat. & night), Moonlight, Tasweer Mahal, Jaya, Ajanta (Behala), Ananya (Baranagar), Bangabasi (Howrah), Rakhi (Salkia), Chandan (Liluah), Debasree (Barrackpore), Rathindra (Sodepur)

JAAL THE TRAP: Metro, Crown, Basusree, Mitra (all 4 shows), Malancha, Sonali, Mini Jaya, Chetna, Lali, Atindra, Kalyani (Naihati), Aloka (Shibpur), Liluah Cinema, Udayan (Sheoraphuli), Swapna (Chandernagore), Milon (Hooghly), Durgapur Cinema, Anjana (Ranigunj), Manoj (Asansol), Vazra (Gangtok), Norgey (Phuentsholing), Navin (Malda), Meghdoot (Siliguri)

JHANKAR BEATS: New Empire (6 pm)

MAIN PREM KI DIWANI HOON: Paradise (12, 3, 6), National, Lipi, Liluah Cinema, Bimala (Madhyamgram), Sridurga (Chandernagore), Rupkatha (Berachampa), Sreelaxmi (Kanchrapara), Chhayabani (Arambag), Manorama (Jagadishpur), Savitri (Jhargram)

QAYAMAT: Orient, Ujjala, Talkie Show House, Jagat (all 4 shows), Ashoka (Behala; 3 shows), Pari, Mrinalini, Jayanti (Barrackpore), Pushpasree (Kadamtolla), Parijat, Jayanti (Rishra), Krishna (Baruipur), New Bijoli (Diamond Harbor), Uttara (Katwa)

TERMINATOR 3 RISE OF THE MACHINES: Elite & Menoka (4 shows), Alochhaya & Madhuban (3 shows), Ashoka (Behala; noon), Sonali (noon), Gupta (Barrackpore), Parbati (Howrah), Auro (Chinsurah)

BENGALI

AABAR ARANYE (A): Priya (6.15 pm), Chaplin (12.30, 3, 6, 8.30)

ANDHA PREM: Prachi, Darpana, Leela (Baruipur), Bidhan (Barasat), Mini Rathindra, Pushpasree (Behala), Sushma (Sheoraphuli), Rupkatha (Habra), Rupmahal (Burdwan), Debjani (Basirhat), Usha (Tarakeswar)

SHAPMOCHAN: Nandan (3 pm, 6 pm)

BOUMAR BANABAAS: Annapurna (Sonarpur), Gobindo (Canning)

CHAMPION: Radha, Aruna, Bharati, Padmasree, Sarama, Show House (Baruipur), Wellington, Rupali (Chinsurah), Geetanjali (Bolpur), Rabindra (Tarakeswar), Netro (Dum Dum), Maya (Salkia), Chalachitram (Konnagar)

NATER GURU: Aleya, Rupmandir, Vaishali

SABUJ SAATHI: Minar, Bijoli, Chhabighar (2.45, 5.45, 8.30), Mahua, Ellora, Padma, Serampore Tks, Diamond Talkies, Kairi, Falguni, Ranaghat Talkies, Burdwan Cinema, Bijoya (Barasat), Arati (Baguihati), Roma (Birati)

SHARBARI: Purabi (2.30, 5.30, 8.30)

SNEHER PROTIDAAN: Purna, Sailasree


Top
Email This Page