The Telegraph
 
 
IN TODAY'S PAPER
CITY NEWSLINES
 
 
ARCHIVES
Since 1st March, 1999
 
THE TELEGRAPH
 
 
Email This Page

ENGLISH

ASTERIX & OBELIX: Nandan (1.45, 4.15, 6.30)

MATRIX RELOADED (A): New Empire (12.30, 3, 6, 8.30)

X-MEN 2: Lighthouse (12.30, 3, 6, 8.30)

HINDI

ANDAAZ: Paradise, Jagat, Moonlight (all 4 shows), Anita (Burdwan), Bangabasi)

BHOOT: Metro (12, 3, 6, 9), Basusree (12.30, 3, 6, 9), Navina (3.30, 6.30), Radha (noon), Ajanta (Behala; 11.30 am), Ragini, Mini Jaya, Lali (Barasat), Sanskritik Lok Mancha (Burdwan)

CHALTE CHALTE: Hind (12, 3, 6, 9), Menoka (12, 3, 6, 9), Talkie Show House (12, 3, 6, 9), Ashoka (2, 5, 8), Malancha (2, 5, 8), Taswir Mahal (11.30, 2.45, 5.45, 8.45), National, Kamal, Bata Cinema, Mrinalini, Sonali, Atindra, Bijoya, Roma, Rakhee, Shanti, Liluah Cinema, Udayan, Sridurga (Chandernagore), Manoj (Asansol), Anuradha (Durgapur), Urvashi (Siliguri), Norgay (Phuntsholing), Denzong (Gangtok)

ISHQ VISHK: Orient (12.15, 3.15, 6, 9), Madhuban, Mandar (Garia), Anjana (Raniganj), Malancha (Barakar)

KHWAHISH (A): Elite (4 shows), Priya (noon), Navina (noon), Liberty, Alochhaya, Auro (Chinsurah), Swapna (Chandernagore), Durgapur Cinema

MAYAJAAL (MATRIX RELOADED): Jyoti, Purabi, Purnasree, Ananya, Prafulla, Gupta Talkies

NAYEE PADOSAN: Roxy (12 noon, 9 pm), Mitra (12.15, 9.15)

BENGALI

AABAR ARANYE (A): Priya (3, 6, 8.45), Globe (4 shows), Mitra (3, 6), Jaya, Pushpasree (Behala)

BOUMAR BANABAAS: Minar, Bijoli, Chhabighar (2.30, 5.30, 8.30), Ellora (Behala), Mahua (Garia), Bidhan (Barasat), Diamond Talkies (Diamond Harbour), Apsara (Hakola), Shibani (Bagnan), Falguni (Basirhat), Geetasree, Banisree, Manasi (Mecheda), Chitranjali, Manjusree (Haldia), Udayan (Contai), Karuna (Arambag), Geetanjali (Ranaghat)

CHAMPION: Roxy (3, 6), Radha, Aruna, Bharati, Ajanta (Behala), Padmasree, Parbati, Narendra (Dum Dum), Sarama, Debasree, Rupkatha, Show House (Baruipur), Wellington, Rupali (Chinsurah), Sushma, Shyama, New Bijoli, Surendra, Sreeguru (Nabadwip), Debjani (Basirhat), Sujata (Bagnan), Mahalaxmi (Chanditala), Sujata (Dasnagar), Shyamasree (Radhamoni), Upahar (Chaitanyapur), Rupasree (Contai), Rupmahal (Burdwan), Geetanjali (Bolpur)

NATER GURU: Prachi (2, 5, 7.45), Darpana, Milan (Baruipur), Mini Rathindra (Sodepur), Pushpasree (Kadamtolla), Kairi (Chinsurah), Rabindra (Tarakeswar), Netro (Dum Dum), Arati (Baguihati), Maya (Salkia)

SANTRASH (A): Aleya (1, 4, 7), Binodini (Baguihati), Lila (Dum Dum), Amala (Barrackpore), Goutam (Singur), Rupmandir (Belgharia), Kalika (Habra), Naihati Cinema, Gobinda (Canning), Rupchhabi Domjur), Rupchhaya (Berachampa), Star (Burdwan), Bharati (Chakdah), Anandam (Memari)


Top
Email This Page