The Telegraph
 
 
IN TODAY'S PAPER
CITY NEWSLINES
 
 
ARCHIVES
Since 1st March, 1999
 
THE TELEGRAPH
 
 
Email This Page

ENGLISH

ART OF LOVING (A): Regal (3, 6)

BITTER MOON (A): Regal (12.30, 8.30)

DAREDEVIL: Lighthouse (12.30, 3, 6, 8.30)

HARRY POTTER AND THE CHAMBER KIDS: New Empire (12, 3, 6, 8.45)

SPY KIDS 2: THE ISLAND OF LOST DREAMS: Roxy (12.15, 3, 6, 8.30)

THE WRONG MAN (A): Elite (4 shows)

HINDI

CHOTA JADUGAR: Globe (12.30, 3, 5.45, 8)

DAREDEVIL: Hind (12.30, 3, 6, 9), Gupta Talkies

EK AUR EK GYARAH: Paradise (12, 3, 6, 9)

FARZ: Chaplin (night)

HARRY POTTER AND THE CHAMBER KIDS: Menoka, Ashoka (Behala)

HUM DIL DE CHUKE SANAM: Orient, Ujjala, Radha

KORDHI: Crown, Jagat, Mayur, Liberty

THE HERO: Metro, Basusree (all 4 shows), Navina (3 shows), Talkie Show House (4 shows), Chetna, Shyama (Bishnupur), Bangabasi, Rakhi, Debasree, Kalyani (Naihati), Arati (Baguihati), Chhayageeti (Uluberia), Kakoli (Pandua), Ramkrishna (Kulhachia), Shankar (Purulia), Anjana, Sanskriti Lok Mancha (Burdwan), Durgapur Cinema, Chitra (Asansol), Lali (Barasat)

BENGALI

BHAIYER SHAPATH: Aruna (1, 4, 7), Moti (Ghatal), Srirupa (Contai), Upahar (Chaitanyapur), Piyashi (Nandakumar), Ashirbad (Deulti), Shitala (Narkelbag), Rajlakshmi (Ganeshpur)

DEBI PUJA: Purabi (2.30, 5.30, 8.30),

HEMANTER PAKHI: Priya (3.15, 6, 8.45), Mitra (3, 5.30, 8.15), Ajanta (Behala; 2, 5, 8), Jaya (Lake Town; 1, 4, 7)

NATER GURU: Prachi, Darpana, Bharati, Ellora, Padmasree, Milan (Baruipur), Narendra (Dum Dum), Rupkatha (Habra), New Bijoli (Diamond Harbour), Mini Rathindra (Sodepur), Sarama (Barasat), Debjani (Basirhat), Wellington (Andul), Sushma (Sheoraphuli), Kairi (Chinsurah), Surendra (Ranaghat), Karuna (Arambag), Rupmahal (Burdwan), Pushpasree (Kadamtolla), Gitanjali (Bolpur)

NIL NIRJANE (A): Chaplin (12.30, 3, 6), Atindra (Barrackpore), Mrinalini (Dum Dum), Naihati Cinema, Popular (Nabadwip)

PATALGHAR: Priya (12.15), Mitra (12.15), Malancha (2, 5, 8), Rabindra Bhawan (Baharampur), Sridurga (Chandernagore), Burdwan Cinema

SANTRASH (A): Minar, Bijoli, Chhabighar (3, 5.45, 8.30), Pushpasree (Behala), Mahua (Garia), Parbati (Howrah), Padma (Sodepur), Baruipur Show House, Roma (Birati), Apsara (Hakola), Falguni (Basirhat), Geetanjali (Ranaghat), Kalika (Habra), Rupali (Chinsurah), National (Katwa), Amtala Talkies, Serampore Talkies, Star (Burdwan), Sudhanil (Arambag), Usha (Tarakeswar), Diamond Talkies, Bejoya (Barasat)


Top
Email This Page